Σύλλογος Πύργου Αρχαίας Ολυμπίας: Ανοιχτή επιστολή προς τους γονείς!!
Ο Σύλλογος Πύργου Αρχαίας Ολυμπίας συνέταξε την Ανοιχτή επιστολή προς τους γονείς που ακολουθεί!!
Βρισκόμαστε πάλι στον δρόμο του αγώνα, με την απόφαση να υπερασπιστούμε το δημόσιο σχολείο. Είμαστε σίγουροι ότι είστε στο πλευρό μας γιατί είναι κοινή η αγωνία μας για τη μόρφωση και την πρόοδο των παιδιών σας, των παιδιών ΜΑΣ. Γνωρίζουμε τον δικό σας αγώνα στη δύσκολη περίοδο που διανύουμε. Ξέρουμε το εξοντωτικό ολοήμερο τρέξιμο των παιδιών σας και τα εμπόδια που συναντούν στην προσπάθειά τους για μόρφωση.
Ψήφισμα σύστασης νέων οργανικών θέσεων – Α/ΒΘΜΙΑ & Δ/ΒΘΜΙΑ