Αδιανόητο: Σύλλογος Εκπαιδευτικών σκέφτεται να πληρώσει την ανακαίνιση στο γραφείο της Διευθύντριας Εκπαίδευσης;
Καμιά φορά λες “δεν είναι δυνατόν” όταν ακούς κάτι σχεδόν απίθανο… όταν προέρχεται όμως από καταγγελία μέλους του ΔΣ της ΔΟΕ που είναι και μέλος του ΔΣ του εν λόγω συλλόγου, σκέφτεσαι ότι τελικά τίποτα ΔΕΝ είναι απίθανο…
Παραθέτουμε λοιπόν αυτούσια την καταγγελία της συναδέλφου Ειρήνης Ασβεστά (μέλους του ΔΣ της ΔΟΕ):
Μοιάζει με κακόγουστο αστείο, αλλά δυστυχώς δεν είναι.
Ο Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών ΠΕ Καβάλας ζήτησε από τα μέλη του ΔΣ να ψηφίσουν σχετικά με αίτημα της Διεύθυνσης ΠΕ Καβάλας για οικονομική ενίσχυση 1500 ευρώ με σκοπό την αλλαγή του δαπέδου στο γραφείο της διευθύντριας και του υπεύθυνου εκπαιδευτικών θεμάτων.
Οι συνδρομές των εκπαιδευτικών της περιοχής δηλαδή να χρηματοδοτήσουν τις εγκαταστάσεις της Διοίκησης.
Αν είναι δυνατόν…
Μάλιστα το θέμα έρχεται από τον Πρόεδρο μια εβδομάδα μετά από το αίτημα των νεοδιόριστων συναδέλφων για νομική και οικονομική στήριξη στις προσφυγές για το θέμα των μονιμοποιήσεων, το οποίο ο ίδιος καταψήφισε.
Αίσχος.
Δεν ξέρω αν ο γυαλός είναι στραβός, πάντως σίγουρα στραβά αρμενίζουμε…
Σχόλιο από e-wall δεν κάνουμε… γιατί έχουμε μείνει άφωνοι..