ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΥ ΩΡΑΡΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΕΠ
Αναπληρωτές/τριες μέλη Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) που πληρούν τις προϋποθέσεις της αριθμ.66079/Δ3/(φεκ 1585/8-5-2018) Υ.Α. για μείωση του εβδομαδιαίου υποχρεωτικού ωραρίου υποστηρικτικού έργου για το διδακτικό έτος 2022-2023, μπορούν να καταθέσουν αίτηση (μέσω της αρμόδιας Διεύθυνσης Εκπαίδευσης στην οποία υπάγονται ) για σχετική γνωμοδότηση και διαπίστωση της τήρησης των προϋποθέσεων που θέτει η ανωτέρω Υ.Α. από το ΠΥΣΕΕΠ Δυτικής Ελλάδας.