Νέο εργατικό ατύχημα σε νηπιαγωγείο του Ζωγράφου: Συναδέλφισσα νεοδιόριστη νοσηλεύεται με διάστρεμμα και ρήξη συνδέσμου
Νέο εργατικό ατύχημα σε νηπιαγωγείο του Ζωγράφου: Συναδέλφισσα νεοδιόριστη νοσηλεύεται με διάστρεμμα και ρήξη συνδέσμου
Σε νηπιαγωγείο του Ζωγράφου, μια νεοδιόριστη εκπαιδευτικός έπεσε θύμα κακοτεχνιών στο κτίριο και τραυματίστηκε σοβαρά. Η εκπαιδευτικός νοσηλεύεται με τρίτου βαθμού διάστρεμμα και ρήξη συνδέσμου αστραγάλου.
Αγανάκτηση των εκπαιδευτικών για την κατάσταση των νηπιαγωγείων του Ζωγράφου: “Τα χειρότερα είναι μπροστά μας”
Δήλωση του Δημήτρη Μαριόλη προέδρου του Α΄ Συλλόγου Αθηνών Π.Ε.
Νέο εργατικό ατύχημα συναδέλφισσας νεοδιόριστης σε νηπιαγωγείο του Ζωγράφου
Δυστυχώς, μια ακόμα συνάδελφος έπεσε θύμα των κακοτεχνιών στο νηπιαγωγείο της με αποτέλεσμα να νοσηλεύεται με τρίτου βαθμού διάστρεμμα και ρήξη συνδέσμου αστραγάλου. Η κατάσταση δεν έχει απλά φτάσει στο απροχώρητο. Αυτό που συμβαίνει είναι αδιανόητο. Τι άλλο πρέπει να συμβεί πια για να παρθούν ριζικά μέτρα για αυτά τα άθλια κτίρια που αποκαλούνται νηπιαγωγεία στου Ζωγράφου; Κινδυνεύουν τα παιδιά, κινδυνεύουν οι συναδέλφισσες!
Για μια ακόμα φορά αποδεικνύεται, δυστυχώς, ότι τα χειρότερα είναι μπροστά μας, εκτός αν εμείς οι ίδιοι/ες πάρουμε την υπόθεση στα χέρια μας!