ΙΕΠ: Παρατάθηκε έως τις 21 Δεκεμβρίου η προθεσμία για την υποβολή των σχεδίων δράσης!
Επέκταση περιόδου υποβολής του Σχεδιασμού των Δράσεων (πεδίο Α) στο πλαίσιο της εφαρμογής του Συλλογικού προγραμματισμού, εσωτερικής και εξωτερικής αξιολόγησης των σχολικών μονάδων ως προς το εκπαιδευτικό τους έργο για το σχ. έτος 2023-2024» Σχετ.: Το με αρ. πρωτ. 46552/07-12-2023 έγγραφο του Ι.Ε.Π.
Σας ενημερώνουμε ότι μετά από σχετικά αιτήματα και για τη διευκόλυνση του έργου των σχολικών μονάδων, η πλατφόρμα του ΙΕΠ (https://sch-eval.iep.edu.gr/), θα παραμείνει ανοικτή για την υποβολή του Σχεδιασμού της Δράσης (μέρος Α) από τους Συντονιστές των Ομάδων Δράσης έως και τις 21-12-2023.
Το Β και Γ μέρος της φόρμας αποτύπωσης Σχεδίου Δράσης (Υλοποίηση και Αποτίμηση) θα είναι ενεργό από τη Δευτέρα 11-12-2023 και θα παραμείνει ανοικτό, σύμφωνα με το ισχύον χρονοδιάγραμμα, μέχρι τις 30-05-2024. Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στον ν. 4692/2020 (Α΄ 111) και την 108906/ΓΔ4/10-092021 Υ.Α. (Β΄ 4189), το χρονοδιάγραμμα υποβολής των αξιολογικών εκθέσεων των σχολικών μονάδων που αναφέρεται στην υπ’ αρ. πρωτ. 114708/ΓΔ4/12-10-2023 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας διαμορφώνεται ως ακολούθως:
Υπενθυμίζουμε ότι είναι απαραίτητο πριν την καταχώριση δεδομένων στην ψηφιακή εφαρμογή αξιολόγησης να συμβουλεύεστε τις τεχνικές και άλλες οδηγίες που είναι αναρτημένες στην ιστοσελίδα αξιολόγησης σχολικών μονάδων:
http://iep.edu.gr/el/nea-anakoinoseis
Για ερωτήματα τεχνικής φύσεως σχετικά με την πλατφόρμα μπορείτε να απευθύνεστε στο helpdesk του ΙΕΠ:
https://www.iep.edu.gr/helpdesk/open.php?topicId=60.