Ούτε στη Ζάκυνθο, ούτε στην Αττική, ούτε στα Χανιά, ούτε στη Χαλκιδική ούτε, ούτε…(εικόνες)
Εικόνες από όλη την Ελλάδα, τόσες όσες πλέον δεν προλαβαίνουμε να δημοσιεύουμε, έρχονται και απεικονίζουν μπλοκάρισμα των επιθεωρητών και της ατομικής αξιολόγησης. Δείχνουν νέους και παλιούς εκπαιδευτικούς μαζί, χαμογελαστούς, πίσω από κάθε λογής πανό. Χαρακτηριστικό είναι ότι στη Β/βάθμια σε αρκετά σχολεία(Λύκεια) που επιχείρησαν να μπουν επιθεωρητές δεν δέχονταν να μπουν στην τάξη ούτε οι μαθητές! Μόνο εικόνες ελπίδας συγκεντρώνουμε παρακάτω λοιπόν που στέλνουν το μήνυμα ότι ο επιθεωρητισμός ΔΕΝ πρόκειται να περάσει..