Ενημέρωση του Σεραφείμ ( Μάκη) Λάππα Γενικού γραμματέα ΠΟΣΕΕΠΕΑ
Έχει ξεκινήσει από τις διευθύνσεις να στέλνονται emails από την ψηφιακή κάλπη Zeus στους μόνιμους και αναπληρωτές εκπαιδευτικούς και ΕΕΠ-ΕΒΠ.
H «Ψηφιακή Κάλπη Ζευς» είναι ένα πληροφοριακό σύστημα για την αδιάβλητη διεξαγωγή απόρρητων ψηφοφοριών με αμιγώς ηλεκτρονικό τρόπο.
Είναι ένα δοκιμαστικό μήνυμα για τις ηλεκτρονικές εκλογές των αιρετών που θα διεξαχθούν στις 5 Νοεμβρίου 2022. Παρακαλούμε να ελέγξετε και στα ” ανεπιθύμητα” εάν δεν σας έχει έρθει στα εισερχόμενα.
Αν κάποιος συνάδελφος δεν το έχει λάβει, να το δηλώσει στον/στην δντη/δντρια του σχολείου για να ενημερώσει την διεύθυνση με το σωστό email. Όσοι έλαβαν το mail δεν χρειάζεται να κάνουν κάποια ενέργεια αυτή την στιγμή.
Σεραφείμ ( Μάκης) Λάππας Γενικός γραμματέας ΠΟΣΕΕΠΕΑ