Νεοδιόριστοι & Αναπληρωτές: Έκκληση του δήμου Χάλκης να βρεθεί λύση για τα προβλήματα στέγασης
Ο Δήμος Χάλκης ενημερώνει οτι προβλήματα στέγασης αντιμετωπίζουν οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί και αναπληρωτές οι οποίοι έρχονται τις επόμενες μέρες στο νησί μας για να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία.
Θα θέλαμε να μην υπάρχει αυτή η δυσκολία για τους εκπαιδευτικούς στον φιλόξενο τόπο μας.
Οι εκπαιδευτικοί θα αναλάβουν τα παιδιά μας από την νέα σχολική χρονιά, η παροχή και το δικαίωμα στην εκπαίδευση είναι ανεκτίμητο και ο καθένας μπορεί να συμβάλει με δεδομένες τις δυσκολίες που υπάρχουν.
Ο μηνιαίος μισθός του μέσου Έλληνα εκπαιδευτικού κυμαίνεται από 750 έως 900 ευρώ (με προϋπηρεσία και παιδιά), ας σταθούμε λοιπόν στο πλευρό τους και ας συμβάλουμε θετικά στο δύσκολο λειτούργημα τους.
Παρακαλούνται όσοι ιδιοκτήτες σπιτιών επιθυμούν να εκμισθώσουν τα διαμερίσματα τους καθ’ όλη την διάρκεια της σχολικής χρονιάς να επικοινωνήσουν με τον Δήμο Χάλκης στο 2246360200.