Το 1ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ιλίου συναντά το Δημιουργικό Δράμα
“Ξεπερνώντας τις καθημερινές προκλήσεις των παιδιών με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες” στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας.
Στα πλαίσια του προγράμματος Εrasmus+ KA1 «Ξεπερνώντας τις καθημερινές προκλήσεις των παιδιών με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες», το εκπαιδευτικό προσωπικό του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ιλίου, η κα. Σταθάκη Άννα, ΠΕ11 και η κα. Παπαλίτσα Κυριακή-Μαρία, Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό, συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό σεμινάριο «Creative Drama for Pupils With Special Needs» (Δημιουργικό Δράμα για Μαθητές με Ειδικές Ανάγκες), που πραγματοποιήθηκε στον οργανισμό «Utopia Education and Art» στην Αττάλεια της Τουρκίας, από τις 9 έως τις 13 Μαΐου 2022.