Αποτελέσματα γκάλοπ διευθύνσεων εκπαίδευσης: Οι 5 πρώτες..
Όπως σας είχαμε ενημερώσει, την προηγούμενη εβδομάδα έγινε ένα μικρό γκάλοπ για τις καλύτερες εντυπώσεις που είχατε μέχρι στιγμής από διευθύνσεις εκπαίδευσης.
Στο γκάλοπ ψήφισαν πάνω από 2.000 συνάδελφοι!! Αρκετά μεγάλος αριθμός.
Για όποιον θέλει να δει ξανά τι ψήφισαν οι συνάδελφοι και όλες τις επιλογές τους: Πατήστε εδώ
Αν και η συγκεκριμένη μίνι έρευνα δεν έγινε με δομημένο τρόπο, αναφέρονται απλά οι απόψεις των συναδέλφων, την επόμενη φορά θα γίνουν δομημένα γκάλοπ.
Το συγκεκριμένο γκάλοπ απευθυνόταν σε μόνιμους και αναπληρωτές εκπαιδευτικούς, που έχουν αρκετά συχνά επικοινωνία με τις διευθύνσεις εκπαίδευσης.
Στόχος ήταν να αναδειχθούν οι διευθύνσεις με το προσωπικό που τις απαρτίζει, που δείχνουν κατανόηση στα προβλήματα που έχουν οι συνάδελφοι αναπληρωτές κυρίως και φροντίζουν να τους βοηθούν και να κάνουν την παραμονή τους όσο πιο ανώδυνη γίνεται.
Φυσικά, οι υπάλληλοι στις διευθύνσεις είναι και αυτοί συνάδελφοι μας και γνωρίζουν όλα τα προβλήματα που συναντάμε κάθε μέρα, καθώς είναι και δικά τους προβλήματα.
Στόχος δεν ήταν να «αξιολογήσουμε» τους τοποθετημένους προϊσταμένους εκπαίδευσης…