Συγκρότηση αμισθί εθελοντικής Ομάδας Εργασίας για επικαιροποίηση/ανανέωση του σχολικού βιβλίου Πληροφορικής Γυμνασίου
Συγκρότηση αμισθί εθελοντικής Ομάδας Εργασίας για επικαιροποίηση/ανανέωση του σχολικού βιβλίου Πληροφορικής Γυμνασίου
Εις κατώτερα λοιπόν ή αλλιώς « είδες η αξιολόγηση» .Στην εποχή της απαξίωσης του μισθού και της δυσκολίας του βίου μας, στην εποχή που θα οφείλαμε όλοι να είμαστε ενωμένοι στα σωματεία μας διεκδικώντας έστω την ελάχιστη αξιοπρέπεια να ζούμε μόνο με τον μισθό μας κάποιοι προσφέρουν την εργασίας τους δωρεάν στηρίζοντας το μοντέλο της ευγενούς εθελοντικής εργασίας από λειτουργούς της εκπαίδευσης! Τι είναι αυτοί? Χομπίστες ?Οι άλλοι όμως οι πολλοί βιοποριζόμαστε από την εργασίας μας. Οι άλλοι οι πολλοί είναι άνεργοι και διαβάζουν πως κάποιοι προσφέρουν δωρεάν τις υπηρεσίες τους .Κι αυτό πονάει πολύ… Οπως ανέφερε σε σχόλιο του ο Ηλιας Μπουργουτζής
Το ΙΕΠ ανακοίνωσε την ίδρυση της πρώτης αμισθί εθελοντικής ομάδας εργασίας εκπαιδευτικών, η οποία δημιουργήθηκε στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας “Μαζί για την Εκπαίδευση”. Η ομάδα αυτή θα αναλάβει την επικαιροποίηση και ανανέωση του σχολικού βιβλίου Πληροφορικής Γυμνασίου.
Για τη συγκρότηση της Ομάδας Εργασίας αξιοποιούνται εγγεγραμμένοι/-ες στο Ανοικτό Μητρώο Εκπαιδευτικών της πρωτοβουλίας «Μαζί για την Εκπαίδευση».
Δείτε εδώ το σχετικό αρχείο με την Ομάδα εργασίας.
«Μαζί για την Εκπαίδευση». Η πρώτη Ομάδα Εργασίας από το Ανοικτό Μητρώο Εκπαιδευτικών με σκοπό την επικαιροποίηση/ανανέωση του σχολικού βιβλίου Πληροφορικής Γυμνασίου
Στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής «Μαζί για την Εκπαίδευση», ανακοινώνεται η συγκρότηση της Ομάδας Εργασίας που αναλαμβάνει την επικαιροποίηση/ανανέωση του σχολικού βιβλίου Πληροφορικής Γυμνασίου.
Για το σκοπό αξιοποιούνται 20 Σύμβουλοι Εκπαίδευσης Πληροφορικής από το Ανοικτό Μητρώο Εκπαιδευτικών. Επικεφαλής αυτής της Ομάδας Εργασίας αναλαμβάνει ο κ. Νεκτάριος Κοζύρης, Καθηγητής της Σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου.
Με την πρώτη αυτή Ομάδα Εργασίας σηματοδοτούμε τη δέσμευσή μας για να επιστρέφουμε στην εκπαιδευτική κοινότητα και την κοινωνία ένα συλλογικό έργο που προέρχεται από την εκπαιδευτική κοινότητα και επιχειρεί να συνδράμει σε μια ακόμα υψηλότερη ποιοτικά εκπαίδευση για τα παιδιά μας.
Για περισσότερες λεπτομέρειες, επισκεφτείτε το http://tinyurl.com/3yxmud9f.
Παιδαγωγική & Διδακτική Επάρκεια (ΠΔΕ) / Οι 5 αποδεκτοί τρόποι απόκτησής!!
ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ – ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΩΡΑΡΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΜΕ!!