Δωρεάν σεμινάριο για την τεχνητή νοημοσύνη – Human Centered AI Pedagogy
Δωρεάν σεμινάριο για την τεχνητή νοημοσύνη – human centered AI pedagogy
Γνωριμία με το ChatGPT”. Το μάθημα διοργανώνεται από το Κέντρο Επιμόρφωσης & Δια Βίου Μάθησης του Πανεπιστημίου Κρήτης (Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ.) και το Εργαστήριο Προηγμένων Μαθησιακών Τεχνολογιών στη Δια Βίου & Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση (Ε.ΔΙ.Β.Ε.Α.).
Το μάθημα θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Τετάρτη 14 Ιανουαρίου 2024 και ώρα 19.00-20.15. Ο εισηγητής θα είναι ο Παναγιώτης Αναστασιάδης, Καθηγητής του Πανεπιστημίου Κρήτης και Διευθυντής του Ε.ΔΙ.Β.Ε.Α.
Το μάθημα θα εστιάσει στην εισαγωγή στην τεχνητή νοημοσύνη (AI) και στην εξήγηση του πώς μπορεί να χρησιμοποιηθεί η AI στην εκπαίδευση. Ειδικότερα, θα γίνει παρουσίαση του ChatGPT, ενός μοντέλου AI που μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία συνομιλιών με ανθρώπους.
Το μάθημα είναι δωρεάν και ανοιχτό σε όλους. Για να εγγραφείτε, μπορείτε να ακολουθήσετε τον σύνδεσμο
![Δωρεάν σεμινάριο για την τεχνητή νοημοσύνη - Human Centered AI Pedagogy 2 418863975 7546228412074377 7279638531294410335 n jpg](https://e-wall.net/wp-content/uploads/2024/01/418863975_7546228412074377_7279638531294410335_n-jpg.webp)