Συσκέψεις Ενημέρωσης Νεοδιόριστων για τη στάση απέναντι στην αξιολόγηση από 4 σωματεία αυτές τις μέρες – Δείτε πως μπορείτε να ενημερωθείτε διαδικτυακά
Το εκπαιδευτικό κίνημα οργανώνεται, ώστε και φέτος να κλείσει την πόρτα στους απανταχού επιθεωρητές. Ήδη η συντριπτική πλειοψηφία των εκπαιδευτικών στις μεγάλες διευθύνσεις εκπαίδευσης έχει υπογράψει Απεργία/Αποχή από τις διαδικασίες της Ατομικής Αξιολόγησης και οι κατά τόπους σύλλογοι εκπαιδευτικών και ΕΛΜΕ ετοιμάζουν συσκέψεις ενημέρωσης για να εξηγήσουν όλα τα σημεία που χρειάζονται διευκρινήσεις, να απαντήσουν σε συχνές απορίες και να συντονίσουν τη δράση τους. Για τις επόμενες μέρες έχουν προγραμματιστεί οι παρακάτω συσκέψεις:
Πέμπτη 2 Νοεμβρίου
Σύλλογος Ανατολικής Αττικής “Κ. Σωτηρίου”:
Συνδεθείτε: https://meet.jit.si/DS_Ksotiriou
Σύλλογος Α Αθήνας “ο Αριστοτέλης”:
Παρασκευή 3 Νοεμβρίου
Α ΕΛΜΕ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: Διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση για τους συναδέλφους νεοδιόριστους εκπαιδευτικούς (2020, 2021, 2022)των σχολείων.
Καλούμε τις/τους εκπαιδευτικούς να συμμετέχουν στην Απεργία – Αποχή της ΟΛΜΕ και τις στάσεις εργασίας αν ο αξιολογητής ορίσει συναντήσεις και με βάση αυτήν την απόφαση, να μην προχωρήσουν σε καμία διαδικασία που σχετίζεται με την εφαρμογή της Υ.Α. Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/7861857542?pwd=ZmJLYzhxTllTQ3RHNVlLUHUzUExTQT09 Meeting ID: 786 185 7542 Passcode: aAZ110
Δευτέρα 6 Νοεμβρίου
Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π.Ε. Αμαρουσίου: ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΣΥΣΚΕΨΗ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ/ΕΕΠ/ΕΒΠ ΔΕΥΤΕΡΑ 6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2023 στις 19:00 στον σύνδεσμο: https://minedu-primary.webex.com/meet/dimpolixr
Φυσικά στις συσκέψεις μπορεί να συμμετέχει και να ενημερωθεί οποιασδήποτε εκπαιδευτικός επιθυμεί, ακόμα και εάν δεν είναι μέλος των συγκεκριμένων σωματείων