ΑΙΤΗΜΑ ΥΠ. ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΣΣΩΝ/ΩΝ – ΥΠΟΤΡΟΦΩΝ ΤΟΥ ΙΚΥ ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ ΠΑΡΑΔΟΤΕΩΝ
Ακολουθεί η Επιστολή προς τα αρμόδια Υπουργεία, την Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης του Επιχειρησιακού Προγράμματος ΕΣΠΑ (2014-2020), και το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών.
ΑΙΤΗΜΑ ΥΠ. ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΣΣΩΝ/ΩΝ – ΥΠΟΤΡΟΦΩΝ ΤΟΥ ΙΚΥ ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ ΠΑΡΑΔΟΤΕΩΝ
Με την παρούσα επιστολή, οι κάτωθι υπογράφουσες/υπογράφοντες, ωφελούμενες/οι της δράσης “Ενίσχυση του ανθρώπινου δυναμικού μέσω της υλοποίησης διδακτορικής έρευνας – Υποδράση 2: Πρόγραμμα χορήγησης υποτροφιών ΙΚΥ σε υποψήφιες/ους διδακτόρισσες/ες των ΑΕΙ της Ελλάδας”, καθώς και άλλες/οι αλληλέγγυες/οι υποψήφιες/ους διδακτόρισσες/ες και ερευνήτριες/ές αιτούμαστε:
1. Την παράταση της προθεσμίας υποβολής των τελικών παραδοτέων,
2. Την κατάργηση του όρου περί επιστροφής των τροφείων σε περίπτωση μη επιτυχούς υποστήριξης των διδακτορικών μας διατριβών,
3. Σε διαφορετική περίπτωση επαναπροσδιορισμό του τι θεωρείται από το ΙΚΥ τελικό παραδοτέο.