Σύνθεση σε σώμα του Δ.Σ. της Ο.Κ.Π.Ε. – Ομοσπονδία Καθηγητών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης
Θεσσαλονίκη, 23-07-2022
Δελτίο Τύπου
Η Ομοσπονδία Καθηγητών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Ο.Κ.Π.Ε.) ενημερώνει τα μέλη της, ότι συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο το οποίο θα εκπροσωπεί όλους τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων που εργάζονται στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση για την επόμενη διετία.
Η Ο.Κ.Π.Ε. από την ίδρυση της μέχρι τώρα, παραμένει πιστή και σταθερή στις καταστατικές αρχές της για ακομμάτιστη πορεία, με ότι αυτό συνεπάγεται για την εξέλιξη και ενδυνάμωσή της, όπως και για την απρόσκοπτη επίτευξη των στόχων της. Όντας απαλλαγμένη από οποιαδήποτε παραταξιακή δέσμευση και «κομματικό», καθήκον μπορεί πάντα να κρίνει και να επικρίνει το έργο της οποιασδήποτε ηγεσίας του Υπουργείου Παιδείας, με αποκλειστικό κριτήριο το συμφέρον της Δημόσιας Παιδείας και των λειτουργών της.
Το νέο Δ.Σ. της Ομοσπονδίας Καθηγητών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Ο.Κ.Π.Ε) για τη διετία2022-2024 είναι το εξής:
Πρόεδρος: Χατζηπαναγιώτου Ευστράτιος
Αντιπρόεδρος: Τερζή Φωτεινή
Γεν. Γραμμ.: Γοριδάρη Βασιλική
Ταμίας: Καμπουρίδης Γεώργιος
Οργ. Γραμμ.: Στυλιανίδου Σοφία
Έφορος Δημ. σχέσεων : Κανταράς Ανάργυρος
Έφορος Εκδόσεων: Πετκάκη Φωτεινή
Μέλος: Πεγκλίδης Γεώργιος
Μέλος: Τσιάγκα Μαρία
Tο Δ.Σ. της Ο.Κ.Π.Ε.