Κοινό κάλεσμα των Συλλόγων μας προς ΔΟΕ και ΟΛΜΕ κατά του γραπτού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ.
Κοινό κάλεσμα των Συλλόγων μας προς ΔΟΕ και ΟΛΜΕ κατά του γραπτού διαγωνισμού του ΑΣΕΠ.
Πολλά επίσημα σωματεία εκπαιδευτικών (σύλλογοι εκπαιδευτικών στην Α/βαθμια και ΕΛΜΕ στη Β/βάθμια) έχουν αρχίσει να εκδίδουν ανακοινώσεις ενάντια στις κυβερνητικές εξαγγελίες περί γραπτού ΑΣΕΠ, όπου καλούν τις ομοσπονδίες στις οποίες είναι μέλη(ΔΟΕ, ΟΛΜΕ) να οργανώσουν την αντίδραση του κλάδου απέναντι στην νέα αντιεκπαιδευτική επίθεση