ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΚΑΛΥΨΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
Η μια βαθμίδα είναι συνέχεια της άλλης(Πρωτοβάθμια- Δευτεροβάθμια) συνεπώς αν υπάρξει αυτή η ανισοκατανομή η Δευτεροβάθμια δεν θα ανταποκριθεί στο βαθμο που θα μπορούσε και απο την στιγμή που το υπουργείο παιδείας κανει τεράστια προσπάθεια για να καλύψει ανάγκες είναι λάθος να μην υπάρξει σωστή τοποθέτηση στα κενα.
Παρακαλούμε για την σωστη κατανομή πρωτα για την σωστή λειτουργία των εκπαιδευτικών μοναδων και τους μαθητές και έπειτα για εμάς του εκπαιδευτικούς.
Παρακαλούμε την υπουργό και τους υφυπουργούς καθως και τον Γενικό Γραμματεα του Υπουργείου να επανεξετασουν τα κενα και να δουν την επιστολή μας η οποία δίνει στοιχεία τα οποία χρειάζονται ώστε να διαπιστωθεί το λάθος.
Με εκτίμηση
ΔΣ ΣΑΚΕΑ