Παράσταση διαμαρτυρίας στη Δ/νση Αν. Αττικής – Ενημέρωση από το σύλλογο Π.Ε Κ. Σωτηρίου
Διαβάστε τι ειπώθηκε στη χθεσινή παράσταση διαμαρτυρίας στη Δ/νση Αν.Αττικής.
Μεταξύ άλλων:
-Οι ώρες των εκπ/κων που νοσούν αναπληρώνονται από τις διαθέσιμες ώρες των υπολοίπων, με ενδεχόμενο περιορισμό του ολοημέρου. Καμία εντολή για υπέρβαση ωραρίου. Οποιαδήποτε αναπλήρωση από παράλληλες ή εκπ/κους ένταξης ή ΖΕΠ είναι παράνομη! Επομένως αν γίνονται αυτά, την ευθύνη πια φέρουν οι διευθυντές σχολείων που παρανομούν!
-Οι συνάδελφοι με 3μηνη πρόσληψη θα τοποθετούνται αρχικά μέσω opsyd, άλλά ανα 10ήμερο αλλάζουν σχολείο. Προφανώς απαγορεύεται να καλύψουν “non covid” κενά και θα σήμαινε καταστρατήγηση του πίνακα αναπληρωτών!
-Προσπάθεια για παράταση στη δήλωση μηχανολογικού εξοπλισμού απο δ/ντές.
-Τι θα γίνει με τις άδειες ανατροφής των νεοδιόριστων που παρανόμως έχουν περικοπεί..
-Κανένα σπάσιμο σε 25αρια τμήματα
-Καμία υποχρεωτική τελεκπαίδευση αν δεν κλείσει ολόκληρο το τμήμα(που αποκλείεται δηλαδή).
Και άλλα..
![Παράσταση διαμαρτυρίας στη Δ/νση Αν. Αττικής - Ενημέρωση από το σύλλογο Π.Ε Κ. Σωτηρίου 2 272086234 10222938103813495 1278453108191082653 n](https://e-wall.net/wp-content/uploads/2022/01/272086234_10222938103813495_1278453108191082653_n.jpg)
![Παράσταση διαμαρτυρίας στη Δ/νση Αν. Αττικής - Ενημέρωση από το σύλλογο Π.Ε Κ. Σωτηρίου 3 272078969 10222938104533513 1499299170859483117 n](https://e-wall.net/wp-content/uploads/2022/01/272078969_10222938104533513_1499299170859483117_n.jpg)