Σποτ για τις άδειες αναπληρωτριών – Μας Δουλεύουν
Το Συντονιστικό Αναπληρωτών Αδιορίστων Εκπαιδευτικών δημιούργησε το παρακάτω πολύ κατατοπιστικό βίντεο-σποτ στο πλαίσιο της συνολικής καμπάνιας διεκδίκησης ίσων δικαιωμάτων στη μητρότητα και για τις αναπληρώτριες εκπαιδευτικούς. Όπως αναφέρει το Συντονιστικό: Μας δουλεύουν! Κυβέρνηση και υπουργείο παιδείας κοροϊδεύουν και ειρωνεύονται τους αναπληρωτ(ρι)ες και παραπλανούν για τις άδειες και τα δικαιώματά μας! Η απάντηση είναι μια! Αγώνας, με κινητοποιήσεις, συσκέψεις, συντονισμό με δημόσιο και ιδιωτικό τομέα, διεκδίκηση στο δρόμο! Δείτε το σποτ και διαδώστε το: