Επιμορφωτική συνάντηση στο πλαίσιο των Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων Erasmus+
Σχετ.: 1. Το υπ’ αριθμ. πρωτ. 11857/Η1/03-02-2022 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ με θέμα:
«Ορισμός Προωθητών του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ για την προγραμματική περίοδο 2021-2027 ανά Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης»
Κατόπιν της υπ’ αριθμ. πρόσκλησης για αιτήσεις Erasmus+ 2023 – EAC/A10/2022 και του μεγάλου αριθμού εκπαιδευτικών που ενδιαφέρονται να υλοποιήσουν πρόγραμμα Erasmus+ , η προωθήτρια των Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων της ΠΔΕΔΕ κα Σαρλή Έλενα και η αναπληρώτριά της κα Δαββέτα Έλενα προσκαλούν όσους εκπαιδευτικούς Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης επιθυμούν σε δεύτερη διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση προκειμένου να τους ενημερώσουν για τις Βασικές Δράσεις ΚΑ1/ΒΔ1-Κινητικότητα των ατόμων και ΚΑ2/ΒΔ2-Συνεργασία για την Καινοτομία και την ανταλλαγή καλών πρακτικών των Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων Erasmus+, σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα:
Ημέρα και ώρα επιμόρφωσης Επιμορφώτριες
Παρασκευή 16/12/2022 Ώρα 9:00- 11:00 Έλενα Σαρλή,
Προωθήτρια Ευρωπ/κών Προγραμμάτων ΠΔΕΔΕ, Έλενα Δαββέτα,
Αναπληρώτρια Προωθήτρια Ευρωπ/κών Προγραμμάτων
ΠΔΕΔΕ Θέμα: «Διαδικασίες Υποβολής Αιτήσεων KA1, KA2»
EΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Πάτρα, 02-12-2022
Αρ. Πρωτ.: Φ.50.1/11236 ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΠΠΕΕΡΡΙΙΦΦΕΕΡΡΕΕΙΙΑΑΚΚΗΗ ΔΔ//ΝΝΣΣΗΗ ΠΠ//ΘΘΜΜΙΙΑΑΣΣ && ΔΔ//ΘΘΜΜΙΙΑΑΣΣ ΕΕΚΚΠΠ//ΣΣΗΗΣΣ ΔΔΥΥΤΤΙΙΚΚΗΗΣΣ ΕΕΛΛΛΛΑΑΔΔΑΑΣΣ ΑΥΤΟΤΕΛΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΜΗΜΑ
Α Ταχ. Διεύθυνση : Ακτή Δυμαίων 25Α
Πληροφορίες : Δαββέτα Έλενα Σαρλή Έλενα
Ταχ. Κώδικας : 262 22 ΠΑΤΡΑ
Τηλέφωνο : 2610 362409
Email : [email protected]
ΠΡΟΣ Σχολικές μονάδες Δ/νσεων Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Αιτ/νίας, Αχαΐας και Ηλείας
1. Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να παρακολουθήσουν καλούνται όπως συμπληρώσουν έως την Παρασκευή 09-12-2022 την ακόλουθη φόρμα συμμετοχής ως εξής:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfynbuO8A_aoA-ILib2IkAFh2fXupziClO62RgJv6jT4hjQ/viewform
2. H συνάντηση θα πραγματοποιηθεί μέσω Webex στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://minedu-secondary.webex.com/meet/sarlis3
Επισημαίνεται ότι για την καλύτερη ποιότητα του εργαστηρίου θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας (έως 40 άτομα). Θα ακολουθήσουν σε επόμενο χρονικό διάστημα και άλλες επιμορφωτικές συναντήσεις.
Παρακαλούμε όσοι έχουν ήδη δηλώσει συμμετοχή στις 7 και 8 Δεκεμβρίου να μην δηλώσουν πάλι προκειμένου να μπορέσουν και άλλοι εκπαιδευτικοί να παρακολουθήσουν.
Ο Περιφερειακός Διευθυντής Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτ. Ελλάδας
Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος