Κεραμέως: Από Γενάρη οι διαδραστικοι πίνακες στα σχολεία!!
ΚΕΡΑΜΕΩΣ:
«ο ψηφιακός μετασχηματισμός εφαρμόστηκε και σε διαδικασίες αλλά και στην ουσία, ενώ υλοποιήθηκε η φοίτηση στο νηπιαγωγείο από τα τέσσερα έτη, όπως και η εκμάθηση αγγλικής γλώσσας».
«Τα ψηφιακά εργαλεία μπαίνουν στις σχολικές αίθουσες. Από τον Ιανουάριο του 2023 ξεκινάει η εγκατάσταση διαδραστικών πινάκων σε κάθε δημόσιο σχολείο της χώρας, σε κάθε λύκειο, σε κάθε γυμνάσιο και σε κάθε τμήμα πέμπτης και έκτης τάξης δημοτικού»
«Στον τομέα της παιδείας η κυβέρνηση έχει υλοποιήσει το 100% των προεκλογικών της δεσμεύσεων. Ό,τι υποσχεθήκαμε έχει γίνει. Επί διακυβέρνησης της ΝΔ έγιναν 25.000 μόνιμοι διορισμοί στην εκπαίδευση και αυτοί οι διορισμοί είναι η μεγαλύτερη επένδυση στην εκπαίδευση, δηλαδή η επένδυση στο ανθρώπινο δυναμικό» είπε σε στελέχη της ΝΔ