Η μητέρα του 9χρονου απαντά στο Ειδικό Σχολείο Λάρισας με επιστολή…
Απαντώντας στην ανακοίνωση του Ειδικού Σχολείου η μητέρα του 9χρονου Στέφανου, κα Δήμητρα Γιακοβή επισημαίνει:
«Είμαι η μητέρα του Στέφανου, η οποία έκανα καταγγελία κατά παντός υπευθύνου προς το Ειδικό Σχολείο στο οποίο φοιτά ο γιος μου.
Αναφορικά με τις δηλώσεις του Ειδικού Σχολείου Λάρισας, ότι όλα όσα ισχυρίζομαι είναι μυθεύματα, ανακρίβειες και ανυπόστατες συκοφαντίες διερωτώμαι τα εξής: Για ποιο λόγο να ισχυριστώ ψέματα; Ας μου πουν κι εμένα γιατί εγώ δεν γνωρίζω.
Σας δηλώνω ρητά και κατηγορηματικά ότι όλα όσα ισχυρίζομαι είναι ΑΛΗΘΗ.
Δεν ξύπνησα ένα πρωί και είπα ότι θα κάνω καταγγελία στο Ειδικό Σχολείο Λάρισας.
Δεν θα έμπαινα σε αυτή τη διαδικασία η οποία θα είχε ως αποτέλεσμα να στιγματιστεί το παιδί μου αν όλα αυτά δεν ήταν ΑΛΗΘΗ. ΣΕΒΟΜΑΙ και ΑΓΑΠΩ το παιδί μου και δεν θα διακινδύνευα τον στιγματισμό κυρίως του παιδιού μου, αλλά και τον εαυτό μου αν όλα όσα έχω ισχυριστεί δεν ήταν ΑΛΗΘΕΙΑ.
Έτσι λοιπόν επειδή δεν έπαιρνα ουδεμία απάντηση από το σχολείο και μη έχοντας άλλη λύση έκανα μήνυση κατά παντός υπευθύνου για να προστατεύσω το παιδί μου και να μάθω την αλήθεια».
Η επιστολή της μητέρας όπως μας στάλθηκε για κοινοποίηση